Recenze na knížku vyšla v internetovém literárním časopise iLiteratura

18.12.2013 16:56

Internetový literární časopis  iLiteratura.cz vydal na Skřítky z hrnku recenzi. Její autorka Bohumila Adamová v ní píše:

Do světa literatury pro nejmenší čtenáře vstupují tento podzim dva noví hrdinové. Jsou sice menší než špendlík, ale děti na jejich dobrodružství nezapomenou. Příběhy skřítků Kuldy a Culdy vypravuje redaktorka a televizní moderátorka Markéta Čepická Daňhelová.

Na kraji Mechového lesa u řeky Stříbřenky leží zapomenutý puntíkatý hrneček. Sice ho obrůstá mech, ale opuštěný není. Uvnitř hospodaří jedna ze skřítčích rodin, kterých je v okolí několik. Jejich svět se kupodivu příliš neliší od světa lidí. Skřítkovští kluci hrají fotbal, holky připravují narozeninovou oslavu a tatínek s maminkou se chystají do divadla. Teta Kudrnka, která bude večer hlídat sourozence Kuldu s Culdou, už je na cestě. Hned vstupní příběh popisuje situaci, kterou možná čtenáři sami znají, ale která jim není dvakrát příjemná. Na okamžiky, kdy rodiče opouštěli na noc své děti za účelem jakési zábavy, nevzpomínají rádi ani malí skřítci, ani opravdové děti. Kulda s Culdou se však stanou příkladem toho, že večer strávený bez rodičů nemusí zákonitě znamenat „trauma“, ale docela zábavné chvíle. Ponaučení z příběhu si děti mohou zopakovat na konci kapitoly zodpovězením čtyř jednoduchých otázek.

 

více zde...